Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kanada - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Kanada“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Kanada.

Jezero Lake Louis

Jezero Lake Louis

V kanadské provincii Alberta se v srdci Skalistých hor rozkládá nádherné jezero Lake Louise, jehož okolní krajina je doslova pastvou pro oči. Tmavě zelené lesy se zde střídají se smaragdovou barvou vody a bílými vrcholky hor. Je to jedno z nejfotogeničtějších míst Kanady, které každoročně přiláká kolem milionu návštěvníků.

celý článek

 

Québec – metropole Nové Francie

Québec – metropole Nové Francie

Québec City je hlavním městem kanadské provincie Québec a proslavilo se především svým zimním karnevalem, který je největším svého druhu na světě. Québec City je zajímavý také tím, že je jako jediné severoamerické město dodnes obehnán opevněnými hradbami. Díky nim a dalším jedinečným památkám byl roku 1985 zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

celý článek

 

Národní park Jasper

Národní park Jasper

V kanadské provincii Alberta se na ploše více než 10 tisíc km2 rozkládá Národní park Jasper, který je největším parkem ve Skalistých horách. Návštěvníci sem přijíždějí za krásnou nedotčenou přírodou, úžasným klidem a působivými scenériemi.

celý článek

 

Riding Mountain NP – domov vlků, medvědů i buvolů

Riding Mountain NP – domov vlků, medvědů i buvolů

V jihovýchodní části kanadské provincie Manitoba se na ploše okolo 3000 km2 rozkládá Národní park Riding Mountain, jehož příroda je chráněna již od roku1906, kdy zde byla stanovena lesní rezervace. Samotný národní park zde byl ustanoven až v roce 1930.

celý článek

 

Ottawa - dílo plukovníka By

Ottawa - dílo plukovníka By

Ottawa je hlavním a čtvrtým největším městem Kanady. Rozkládá se na jihovýchodě provincie Ontario, na březích řeky Ottawy, podle které bylo také pojmenováno. V metropoli žije okolo milionu a čtvrt obyvatel a sídlo zde mají všechny důležité orgány kanadské vlády.

celý článek

 

Winnipeg – brána k prériím

Winnipeg – brána k prériím

Hlavním a také největším městem kanadské provincie Manitoba je Winnipeg, v němž žije kolem 650 tisíc obyvatel. Město se rozkládá na strategickém místě, na rozhraní Velkých planin a Kanadského štítu. Přestože nabízí řadu zajímavostí, které stojí za vidění, nejezdí sem mnoho turistů.

celý článek

 

Yukon - volání divočiny

Yukon - volání divočiny

Yukon je téměř kouzelným slůvkem, probouzejícím romantické představy o zlaté horečce, Jacku Londonovi, ledových pustinách a zavilých vlcích. Hodně lidí si myslí, že Yukon je na Aljašce, avšak není tomu tak. No vlastně, je i není...

celý článek

 

S kánoí po kanadském Yukonu

S kánoí po kanadském Yukonu

Plavba po Yukonu se stala legendou, která každoročně přitahuje desítky nadšenců. Ti se na vorech nebo kánoích vydávají z Whitehorse do Dawsonu, stejně jako jejich předchůdci. Velké dobrodružství na Yukonu, v jedné z posledních opravdu divokých končin světa, tak stále pokračuje.

celý článek

 

Starý Montreal

Starý Montreal

Montreal není sice největším, ale rozhodně je nejrozmanitějším kanadským velkoměstem. Rozkládá se na největším ostrově v souostroví nacházejícím se za soutokem řek Ottawa River a Sv. Vavřince. Za nejkrásnější část Montrealu je považováno jeho historické jádro nazývané Vieux Montreal, tedy starý Montreal, které je velkým lákadlem pro turisty.

celý článek

 

Národní park Mount Revelstoke

Národní park Mount Revelstoke

Na jihozápadě Kanady, v provincii Britská Kolumbie se na 260 km2 rozkládá Národní park Mount Revelstoke. Společně se sousedním Národním parkem Glacier ochraňuje rozeklané pohoří Selkirk. Mount Revelstoke nabízí úchvatné výhledy na zasněžené vrcholky a jezera s průzračně čistou vodou.

celý článek

 

Národní park Waterton Lakes

Národní park Waterton Lakes

V jihozápadním cípu kanadské provincie Alberta se nachází Národní park Waterton Lakes. Mezi parky Skalistých hor zaujímá významné postavení, v minulosti se zde totiž odehrála zajímavá geologická událost, která navždy významně pozměnila zdejší krajinu. Od roku 1995 je park zapsán na seznam světových přírodních památek UNESCO.

celý článek

 

St. John´s – drsné město

St. John´s – drsné město

St. John´s je hlavním městem kanadské provincie Newfoundland a také největším centrem severovýchodního pobřeží Kanady. Je přirozenou vstupní branou na tento nepříliš přívětivý ostrov. Díky svému krásnému chráněnému přístavu má město dlouhodobou nadvládu nad rybářským hospodářstvím ostrova.

celý článek

 
1 2 3
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko